Як охолодити ноутбук?

Як охолодити ноутбук?

Ноутбук як вулкан Ісландії?Настає літня пора, і власники портативних комп'ютерів все частіше задаються питанням: «як охолодити ноутбук», якщо він неабияк гріється після певного часу експлуатації. Пристрої і без того виділяють чимало тепла, дефіцит, що утворюється під час роботи, а спека тільки заважає нормальному охолодженню, особливо, якщо на ноутбуці включається сучасна гра. Зазвичай ноутбука не загрожує вихід з ладу із-за перегріву, адже в ньому встановлені температурні датчики.

По досягненні граничного значення температури центрального/графічного процесора девайс просто вимкнеться. Навіть враховуючи це, не слід нехтувати тим, що вентилятор починає сильно шуміти, працюючи на межі швидкісних можливостей, а нижня частина корпусу дуже гаряча.

Звичайно найкраще охолоджувати пристрій, давши йому відпочити від роботи 10-30 хвилин, але чекати стільки не завжди можливо.Причини перегріву Ноутбук – мініатюрний комп'ютер фактично з тими ж обчислювальними можливостями, що і аналогічної конфігурації настільний ПК. І в габаритах криється перша причина, по якій портативний швидше нагрівається. З-за мініатюризації габаритів апаратні компоненти ноутбука дуже щільно упаковані в його корпусі. З-за цього вільного простору в корпусі вкрай мало, що заважає нормальній циркуляції повітря (відведення гарячих потоків назовні і надходження холодного повітря ззовні).

Пил, ворс, волосся, вовну та інші дрібні легкі предмети накопичуються на радіаторі, погіршуючи його експлуатаційні характеристики (теплопровідність) і забивають кулер, ефективність якого також знижується.

Низько продуктивна система охолодження або працює в нештатному режимі кулер. Нерідкі випадки, коли результативність охолодження пристрою користувач дізнається через пару місяців після покупки девайса. Може попастися кулер з якісним підшипником або його мастилом.


Наслідки роботи при підвищених температурах
Хоч згоріти процесор від перегріву навряд чи зможе, висока температура позитивного впливу на нього не має.
Якщо компонент буде довго працювати неабияк нагрітим, кристалічна структура його елементів буде потроху порушуватися, що незабаром позначиться не тільки на його продуктивності, але і працездатності.
Що стосується першого, багато хто помічав, що перегрітий процесор починає глючити, довше виконувати операції та видавати більше помилок (зазвичай для юзера вони непомітні, але з-за помилок процесору доводиться виконувати обчислення повторно до отримання правильного результату).
Крім підвищеної швидкості порушення кристалічної структури, кремній, з якого складаються транзистори процесора, починає обвуглюватися, як і контакти процесорів. Через зменшення площі контакту він почне грітися ще швидше. І те, й інше через кілька років або навіть місяців виведе пристрій з ладу. Так що поставитися до охолодження ноутбука слід серйозно.


Про симптоми


 Як же зрозуміти, що ноутбук перегрівся? Та дуже просто, і робиться це як за непрямими ознаками, так і за прямим.
Прямо, на те, що пристрій має потребу в додатковому охолодженні або виключенні, вкаже встановлений у ньому температурний датчик. Витягнути з нього потрібну інформацію можна через BIOS/UEFI або утиліту HWInfo (можна запустити в режимі відображення даних з сенсорів), HWMonitor або іншу з аналогічним функціоналом.
Такі програми (розглянемо на прикладі другий) показують мінімально зафіксоване, поточне і гранично відображена значення датчиків і відображають частоту обертання кулера.
Інформація з керівництва по експлуатації ноутбука або офіційний сайт розробників його компонентів допоможуть визначити допустимий температурний діапазон роботи девайса.
Непрямим вказівкою на високу температуру в корпусі вкаже пара факторів:
    -гаряча задня кришка і дуже гаряче повітря, що виходить з корпусу;
    -підвищена шумливость роботи кулера.


Тримаємо все під контролем

Охолодити ноутбук нескладно, благо, ринком завжди рухає потреба її споживачів.
Нині можна придбати масу гаджетів і навіть установок, що дозволяють тримати температурний режим роботи пристрою в допустимих нормах.

В рамках статті розглянемо тільки апаратні засоби для охолодження портативного комп'ютера. Програмами цього не зробити, хіба необхідно почистити список автоматично запускається разом з ОС софта і закривати непотрібні програми.
 

Єдине, що допоможе, крім завершення непотрібних програм, це управління станом процесора.


1.Запускаємо аплет «Електроживлення» через пошуковий рядок або Панель управління.   
2.Переходимо в налаштування поточного плану.


3.Викликаємо додаткові настройки живлення.

4.Розгортаємо пункт керування живленням процесора.


5.Зменшуємо його максимальне стан до 90% або можете встановити це значення нижче але тоді знизиться продуктивність.Чистка від пилу


Ми рекомендуємо кілька разів на рік знімати задню кришку і, по можливості, кулер з радіатором, прочищати їх від пилу та сторонніх предметів, або звернутися до нас або в сервісний центр у вашому місті.
Також хоча б раз на рік слід замінити термопасту, яка покращує відведення тепла від процесора до радіатора, і відповідно, вентилятору.
Якщо ви дилетант у подібних справах, озбройтеся хрестоподібної викруткою відповідних розмірів (або іншої, яка дозволить відгвинтити гвинти задньої кришки), зніміть задню кришку, звернувши увагу на наявність пластикових засувок.
Потім за допомогою серветок, ватної палички, балона з стисненим повітрям або пилососа/фена акуратно видаліть всю пил і інше сміття з-під корпусу, вентилятора, радіатора.Наносимо термопасту на ЦП

Маючи трохи навичок розбирання ноутбуків, зняти процесор для видалення старої та нанесення тонкого шару нової термопасти праці скласти не повинно.

Якщо в чомусь не впевнені, не робіть цього, краще зверніться за допомогою до товариша або спеціаліста.


Заміна/ремонт кулера


Більш досвідчені користувачі, якщо грішити припадає на вентилятор, можуть самостійно здійснити його обслуговування або заміну на аналогічний або більш потужний.

Що стосується обслуговування, тут можна лише замінити мастило підшипника.

Зазвичай це можливо зробити в домашніх умовах, коли вентилятор обертається з великою працею. Як правило, він легко обертається від легкого дотику пальцем або подиху.

Якщо це не так, компонент потрібно замінити (або його підшипник, що часом складніше і довше).

Витягти старий кулер шляхом відкриття засувок або відгвинчування гвинтиків і відключення живлення пристрою зможе будь-який юзер, якщо для вчинення дії не потрібно розбирати половину пристрою.


Ринок пропонує


Вибір засобів, що дозволяють охолодити ноутбук, невеликий, але він є. Найпоширенішим гаджетом для охолодження є столик з вентилятором.
Такі столи відрізняються кількістю вентиляторів, формою, дизайном і наявністю інших можливостей (регулювання висоти, поворот, шухлядки, нахил).
Вони більше підходять для домашнього використання.Для постійних поїздок і подорожей краще підійде підставка з кулером – зменшена і менш функціональна в плані ергономіки копія столика.


У разі, коли витрачатися на придбання столика або підставки не можете, забезпечте ноутбука кращу циркуляцію повітря.
Для ентузіастів і любителів чогось нового (і дорогого) у виробництво надходять системи водяного охолодження. Годяться вони, звичайно, лише для геймерських ноутбуків для малопотужних девайсів сенсу в придбанні системи водяного охолодження буде вкрай мало.

Підніміть його над поверхнею стола на кілька сантиметрів таким чином, щоб між столом і лептопом було повітряний простір (книга, наприклад, в даному випадку не підійде).


Магазин "CONTROL" . Апайте свої мізки на кращих ноутбуках


Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотний дзвінок