Хто і коли винайшов перший ноутбук у світі ?

Хто і коли винайшов перший ноутбук у світі ?

Ноутбук це благо чи зло ?

Створення першого ноутбука у світі здійснили всюдисущі американці. У середині двадцятого століття розміри середнього комп'ютера досягали цілої кімнати, заставленої обладнанням. При цьому, не обізнана людина не міг запросто, як зараз, їм скористатис


Не більше блокноту

Вирішуючи інші завдання, що стояли перед розробниками, фахівці билися над проблемою наближення ЕОМ до пересічного споживача, що в ті часи вважалося дуже важким. У 1968 році творець ноутбука Алан Кей висунувши дуже сміливу ідею, він запропонував створити переносне пристрій, яке буде не більше блокноту. При цьому його можливості повинні бути не меншими, ніж у величезних машин, а дружній інтерфейс повинен бути зрозумілий будь-якому користувачеві.


Компас для технологій

"Який був перший ноутбук?" - запитаєте ви. Його корпус був виконаний із сплаву магнію, а дисплей розташовувався на відкидній кришці і був люмінесцентним. Інформація зберігалася на циліндричних магнітних дисках. У рік створення вин мав величезну на той час ємність - 340 кілобайт.
У 1978 році пристрій, максимально наближений до ідей Кея, був представлений Вільямом Могріджем за замовленням NASA. Його назвали "Grid Compass".
Також до нього могли підключатись додаткові пристрої, такі як дисковод або жорсткий диск.




 На Grid Compass було встановлено власну операційну систему GRiD O/S. Його спеціалізоване програмне забезпечення та висока ціна (8000 - 10 000 доларів США) означали, що його застосування було обмежене особливими завданнями. Головним замовником був уряд США. НАСА використовувало його на шатлах на початку 1980-х років, оскільки він був потужним, легким та компактним. Спеціальні війська США також купували його, оскільки його могли використовувати парашутисти у бою.



Характеристики першого в світі ноутбука Grid Compass:


Виробник GRiD Systems

Процесор Intel 8086
Оперативна пам'ять 340 KB
Дисплей 320 × 240
Корпус магнієвий сплав
Вага 5 кг


Магазин "CONTROL" . Апайте свої мізки на кращих ноутбуках





Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотний дзвінок